Nazwa forum

Opis forum


#1 2009-04-06 12:06:51

ORZECHgda

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 9
Punktów :   

Recenzja

Sony Ericsson K750i uważany jest za jeden z najładniejszych telefonów dostępnych na rynku. Muszę przyznać, iż również zgadzam się z tą opinią. Z pewnością nasz wzrok przyciągnie jego piękna czarna obudwa oraz duża srebrna klapka zasłaniająca obiektyw. W oczy rzuca się również duży wyświetlacz TFT o rozdzielczości 176x220, wyświetlający 262 tysiące kolorów. Wracając do budowy, śmiało mogę stwierdzić (pomimo iż telefon używałem tylko przez tydzień), że jest ona wykonana z dobrej jakości materiałów i z pewnością dotrwa do wygaśnięcia naszej umowy z operatorem.



Klawiatura w testowanym modelu jest ergonomiczna i ma bardzo dobrze wyczuwalne "kliknięcie". Pomimo, iż jestem osobą o dość dużych palcach nie odczułem z tego powodu żadnych trudności przy pisaniu wiadomości tekstowych.



W dolnej części obudowy umieszczone zostało nowe uniwersalne złącze do którego podłączyć możemy ładowarkę, kabel USB lub stereofoniczny zestaw słuchawkowy. Niestety o podłączeniu do niego starszych akcesorii możemy tylko pomarzyć.
W K750i zastosowano baterię Li-Pol o pojemności 900mAh , która odznacza się zadziwiająco długą żywotnością - przy dość intensywnym używaniu, zabawie aparatem, radiem i innymi funkcjami telefonu, bateria wystarcza spokojnie na 3 dni czuwania



Jak już wcześniej wspomniałem, K750i wyposażony został w duży wyświetlacz TFT o rozdzielczości 176x220, wyświetlający 262 tysiące kolorów . Wyświetlany obraz jest bardzo dobrej jakości i dobrze widoczny pod światło. Jeśli chodzi o parametry związane z wyświetlaniem, możemy regulować jasność wyświetlacza od 50 do 100% - przydaje się to przy zmianie motywów jak też warunków pogodowych, należy jednak pamiętać, że im większa wartość tym krótszy czas działania telefonu. Kamera w testowanym przez mnie "pacjencie", przez wiele osób z branży uważana jest za najlepszą kamerę jaką możemy spotkać w telefonach komórkowych. Zgadzam się z tą opinią w 100%. Kamera może działać w trybie aparatu fotograficznego lub w trybie kamery wideo. Aby z niej skorzystać wystarczy odsłonić obiektyw. Wybór poszczególnych funkcji wykonujemy tylko joystickiem.



Aparat wyposażony został w funkcję Auto Focus, czyli automatyczne ustawianie ostrości. Posiada on również czterokrotny cyfrowy zoom, sterowany za pomocą przycisku (+-). Funkcja ta dostępna jest również w najwyższej rozdzielczości. Sony Ericsson nie zapomniał również o narcyzach Dla nich przygotował lusterko do autoportretów. Warto również wspomnieć o redukcji "efektu czerwonych oczu," oraz o nowym poziomym układzie menu aparatu. W K750i do złudzenia przypomina te stosowane w aparatach cyfrowych firmy Sony. Sposób robienia zdjęć jest również podobny - podczas ich robienia telefon trzymamy poziomo. "Cykanie" zdjęć w nocy z pewnością ułatwią nam dwie diody - w trakcie robienia zdjęcia rozświetlają się na chwilkę mocniejszym światłem. Mogą one służyć również jako dość mocna latarka – dodano odpowiednie funkcje w menu, łącznie z możliwością nadawania sygnału SOS. Z innych dodatków, możemy ustawić wyświetlanie daty i godziny na zdjęciach (na czerwono w prawym dolnym rogu), oraz wybrać gdzie zdjęcia mają być zapisywane (pamięć telefonu czy karta pamięci). Nagrania wideo możemy nagrywać w 2 rozdzielczościach:

PODSUMOWANIE

Już dziś można z całą pewnością stwierdzić, że K750i stał się kultowym telefonem i marzeniem niejednej osoby. Największą zaletą testowanego telefonu jest przede wszystkim jego wszechstronna multimedialność. Znakomita jakość zdjęć, świetny dźwięk, oraz solidne wykonanie sprawiają, że jest on niemal idealny. K750i nie jest jednak pozbawiony wad (np. brak obsługi standardów EDGE, UMTS), jednak są one "miażdżone" jego zaletami. Co tu wiele pisać? Jeżeli chcecie mieć telefon bliski ideałowi, udajcie się do salonu i poproście sprzedawcę o K750i Satysfakcja gwarantowana!




autor:
www.k750.yoyo.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl